Tre personer skal være knivstukket på Robsrud i Lørenskog fredag kveld. Ingen er foreløpig pågrepet i saken.
Politiet fikk klokken 22.02 melding fra en bilist på Circle K på Robsrud. Han fortalte at han var blitt påkjørt av en annen bil flere ganger inne på stasjonen, og han mente det var med vilje.
– Så vi rykker ut til det vi tror er en trafikkrelatert hendelse. Mens vi er på vei dit, får vi melding om at noen blodige personer løper fra en bil, en av dem skal ha hatt en kniv, forteller operasjonsleder Andreas Paulsen i Øst politidistrikt til NTB rett etter midnatt natt til lørdag.
Da patruljen kom fram, hadde de involverte partene dratt fra stedet, men politiet finner en kniv. Etter hvert kommer de i kontakt med tre fornærmede, på en annen adresse, som har knivskader.
– De tre behandles på sykehus. Vi vet foreløpig ikke hvor alvorlige skadene er, sier operasjonsleder i Øst politidistrikt Andreas Paulsen til Romerikes Blad, som omtalte saken først.
To timer etter hendelsen vet ikke politiet hvor åstedet er, og de har heller ingen mistenkte.
– Vi har ikke kontroll på åstedet, og ikke kontroll på noen mistenkte. Bilisten som ble påkjørt, kan ha blitt påkjørt av en av de fornærmede, eller gjerningspersonene. Det vet vi ikke, sier Paulsen.
Usensurerte nyheter. Abonner på frie og uavhengige Document.