En tolvåring ble alvorlig skadet da han falt mens han klatret i et klatresenter i Moss i februar. Politiet har mistanke om at utstyret var satt feil på.

Klatresenteret Høyt under taket har fått status som mistenkt, skriver Moss Avis.

– Saken etterforskes nå som straffesak, sier politiadvokat Victoria Palm i Øst politidistrikt til avisa.

Gutten falt rundt 10 meter ned fra en taubane og ble alvorlig skadet.

– Hypotesen til politiet er at utstyret har blitt påsatt feil på gutten, påpeker hun.

Politiet har tidligere opplyst at det ikke er funnet feil eller mangler på selve utstyret. Palm understreker at verken klatresenteret eller konkrete personer er siktet for noe.

– Vi etterforsker saken fortsatt bredt, sier hun.

Bistandsadvokat Tone Monclair sier gutten er skrevet ut av sykehus og får reise hjem, men at han fortsatt er inne til behandling.

Havarikommisjonen er også koblet inn i saken.

(©NTB)

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.

Les også