Dette skal være bilde av den pågrepne knivstikkeren, som ropte «Allahu Akbar» under angrepet. Stillbilde: X / Inevitable West

En person ble drept og flere andre såret i et knivangrep lørdag ettermiddag i Mulhouse. Overfallsmannen er pågrepet.

Knivangrepet på et marked i Mulhouse (Haut-Rhin) denne lørdag ettermiddagen etterlot én død, sa en politikilde til Le Parisien.

Ifølge avisens opplysninger ble en forbipasserende knivstukket flere ganger. Andre, inkludert en byparkeringsbetjent og to kommunale politifolk, ble også berørt.

Europa er ikke OK, skriver en person på X.

Den mistenkte er kjent av politiet

Overfallsmannen, som skal ha ropt «Allahu akbar!» under angrepet, ble arrestert av politiet.

Han er en såkalt kjent forbryter, og er registrert i File of Reports for the Prevention of Terrorist Radicalization (FSPRT), og er dermed underlagt en forpliktelse til å forlate fransk territorium (OQTF). Men slike ordrer blir som oftest ignorert. Dermed svikter den franske statens evne til å beskytte sine innbyggere.

 


Kjøp Giulio Meottis «De nye barbarene» fra Document Forlag her! Kjøp e-boken her.

Usensurerte nyheter. Abonner på frie og uavhengige Document.

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.