Heltemodige londonere sloss med knivmannen til politiet ankom. Mannen på venstre bilde ser ut til å ha beslaglagt terrorristens kniv.

Minst fire tilsynelatende tilfeldig forbipasserende personer kastet seg over terroristen på London Bridge. De sloss med ham helt til politiet kom og skjøt og drepte ham.

Handlingsforløpet fremgår av en video lagt ut på Twitter av Wolfgang Kitzler.

Politifolkene som kommer til må dra knivmannen vekk fra sivilistene før de skyter ham.

Etter skuddet løper vettskremte øyenvitner vekk fra åstedet.

Basketaket mellom gjerningsmannen og sivilistene fremgår av denne videoen:

https://twitter.com/wolfgangert/status/1200425549975490560

Politiet bekrefter nå at de etterforsker knivstikkingen ved London Bridge som terror. Gjerningsmannen var iført en falsk bombevest, opplyser politiet.

Opptil fem personer skal blitt såret da mannen gikk til angrep med kniv. Politiet kan foreløpig ikke si noe om tilstanden deres.

 

Forhåndsbestill Halvor Foslis nye bok til spesialpris her!




Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.