Se video av angrepene.
Anti-ICE-demonstranter truet føderale agenter og angrep kjøretøyet deres mens de forsøkte å sperre dem inne på en parkeringsplass i Oregon.
Dette er den typen anti-ICE-aktivister NRK og USA-korrespondent Peter Svaar ønsker å gi en stemme. Samtidig oppfordrer skuespillerinnen Ellen Barkin til å brenne ICE ned til grunnen.
Unhinged lefty lunatics
New York Post beskriver demonstrantene som «unhinged lefty lunatics» – venstrevridde galninger uten hemninger.
Videoopptak publisert av The Post Millennial-journalisten Katie Daviscourt viser et kaotisk sammenstøt mellom demonstrantene og føderale agenter lørdag i Salem.
En av demonstrantene svinger et balltre og slår av sidespeilet på et svart føderalt kjøretøy som kjører sakte gjennom parkeringsplassen.
The Post rapporterer at bøllene prøver å hindre ICE i å forlate parkeringsplassen. Folk roper på spansk og filmer.
I en annen video ser vi en konfrontasjon på en bensinstasjon. Anti-ICE-aktivister sporer opp hvor de befinner seg, skriver Daviscourt.
Videoen viser en demonstrant som griper en agent rundt halsen og slår etter ham med knyttneven. Demonstrantene blir deretter sprayet med det som ser ut til å være tåregass eller pepperspray.
Også her prøver aktivistene å hindre ICE-kjøretøyet i å kjøre av gårde, mens de vifter med et utenlandsk flagg.
I dag la Katie Daviscourt ut nok en video fra Salem. Hun skriver:
– Anti-ICE-demonstranter har begynt å ankomme med rifler, håndvåpen og ladede magasiner med stor kapasitet utenfor ICE-anlegget i Portland.
– Jeg hater ICE. Fuck ICE! sier mannen, som tilsynelatende er latino. Han forteller mannen som filmer at han har et ekte skytevåpen, og viser frem patronene.
Mot slutten av videoen sier intervjueren at når man er så modig og forsvarer sitt eget lokalsamfunn, sier folk at man har «balls», altså baller.
En stor SUV kjører opp. Det er uklart om kjøretøyet tilhører ICE.
Det er altså denne typen anti-ICE-aktivister NRK og USA-korrespondent Peter Svaar ønsker å gi en stemme.
I korrespondentbrevet som omtales i denne saken, skriver Svaar:
Peter Svaar og NRK frykter nye visumregler: Som man reder, ligger man
I Minneapolis satt jeg på med anti-ICE aktivister som fulgte etter agentenes biler og omringet dem med tuting.
Intervjuer vi folk langt ute på venstresiden her, gir vi stemme til mennesker Trumps medarbeidere kaller for innenlandske terrorister.
Skuespilleren Ellen Barkin har heller ikke noe til overs for ICE.
Brenn ICE til grunnen
I går rapporterte Breitbart News at Barkin skrev «brenn ICE ned til grunnen» etter at ICE-agenter skjøt en voldelig, ulovlig innvandrer.
Ellen Barkin pisker opp hat mot føderale innvandringsbetjenter etter at ICE-agenter skjøt en farlig, kriminell ulovlig innvandrer i New York City, skriver Breitbart.

Skjermbilde: Breitbart News.
Barkin svarte på et innlegg fra en reporter om at Oscar Belgal, et gjengmedlem som oppholdt seg ulovlig i USA, ble lettere såret i Bronx i New York City.
Belgal, som var under etterforskning av DHS på grunn av sin gjengaktivitet, skal ha forsøkt å kjøre bilen sin inn i ICE-betjentene. De åpnet ild mot bilen, og Belgal ble truffet av et streifskudd i nakken. Skaden var ikke livstruende.
Zohran Mamdani: Avskaff ICE
Skytingen fikk New Yorks ordfører Zohran Mamdani til å kreve at ICE avskaffes, skriver Breitbart. DHS-minister Markwayne Mullin kalte ordførerens opphetede retorikk farlig og advarte om at slike uttalelser ville oppfordre til vold.
Til tross for venstresidens siste angrep på ICE gjorde Mullin det klart at DHS ikke vil stanse arbeidet med å pågripe farlige kriminelle innvandrere med sikte på utvisning.
Mullin anklaget politikere som støtter fristeder for ulovlige innvandrere for å sette offentligheten i fare ved å prioritere kriminelle fremfor lovlydige borgere.
Han understreket at president Trump har gjort det klart at lov og orden skal gjenopprettes i Amerika, uavhengig av hva karrierepolitikerne måtte mene.
ICE-betjenter = nazister
Mullin forklarte også at ICE-betjentene skjøt fordi de fryktet for livet da Belgal brukte bilen som våpen og at Belgal satte sitt eget barn i fare med sine handlinger.
Barkin har på sin side en lang historie med det Breitbart beskriver som voldelig og hatefull retorikk mot dem hun er uenig med.
I november i fjor hevdet hun at det ikke var noen forskjell på ICE-betjenter og nazister.
I juni uttrykte hun begeistring over at daværende DHS-minister Kristi Noem ble sendt til sykehus. Barkin kalte samtidig Noem en «cunt».
I mai i år fremmet hun konspirasjonsteorien om at alle attentatforsøkene mot president Donald Trump var falske.



